Denizyolu Taşımacılığı

  1. Anasayfa
  2. Hizmetlerimiz
  3. Denizyolu Taşımacılığı

FXNAK Lojistik Olarak; Başta Ortadoğu olmak üzere Uzakdoğu Limanlarına LCL (Less Container Load) hizmetinde uzman kuruluşuz. İstanbul'un Ambarlı Limanı'ndan hızlı ve direk servisler sunarız. Oluşturmuş olduğumuz konteyner hatlarında uzman personel desteği ile müşterilerimize hizmet sunarız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru şekilde yanıt verebilmek için öncelikle taleplerine uygun hızlı direk servisleri uzman personellerimiz önerir.  FXNAK Lojistik; diğer hizmetlerimizi incelediğinizde Full Konteyner Taşımacılığı, Açık Yüklerin sevki, Liman hizmetleri, depolama, RORO Taşımacılığı gibi geniş hizmet yelpazemizi müşterilerimize sunarız.

Taşımasını Yaptığımız Yükler: Tekstil, Kuru yükler, Genel Kargo Ürünleri, Makine, Silobaz, Treyler, Reefer Soğutmalı ürünler v.s. daha fazlası lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişim kurunuz.

 

Denizyolu Taşımacılığı Hakkında Genel Bilgiler

Küresel ticaretin yapılmasına olanak tanıyan ve dünya üzerindeki fiziksel ticaret ürünlerinin hareketini oluşturan taşımacılık türleri arasında yerini alan denizyolu taşımacılığı; küresel ticaretin ve sürdürülebilir kalkınmanın en önemli etkenleri arasında denizyolu taşımacılığını gösterebiliriz. Denizyolu nakliye çalışmalarında konteyner popüler olmadan önce insan gücü ile gemi yükleme ve boşaltmaları yapılmaktaydı. İnsan gücü ile yüklenen gemilerde verimli alan kullanılamıyordu. Konteyner taşımacılığı geliştikçe deniz ticaretine olumlu yönde etki etti. Günümüz şartlarında konteyner taşımacılığı denildiği zaman denizyolu taşımacılığı ilk akla gelmektedir. Konteyner taşımacılığı geliştikçe gemilerin kullanım alanları daha verimli kullanılmaya başlanmış ve nakliye ücretlerinden tasarruf sağlanmıştır.

Konteyner Taşımacılığın daha da gelişmesi sonucunda İntermodal taşımacılığı ile konteynerların çeşitli nakliye yöntemlerini kullanarak ürünlerin hızlı ve basit teslim edilir oldu. Hızlı ve ekonomik taşımacılığın gelişmesine büyük katkı sağladı.

Deniz Taşımacılığı Küreselleşmeye Katkı Sağlıyor

Denizyolu taşımacılığı küreselleşme ile yakın ve ilgilidir, Dünya üzerinde 7 kıta bulunması nedeniyle deniz taşımacılığı yüklerin bir noktadan bir noktaya varması ve hızlı şekilde ürünlerin teslimini ön gördüğü için tedarik zinciri gelişimine olanak tanır. Kıtaları adeta birine bağlayan ve tonajlı proje işlerinin ekonomik şekilde taşınmasını denizyolu sağlar.

 

WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara