Proje Taşımacılığı Nedir?

  1. Anasayfa
  2. Lojistik Bilgiler
  3. Proje Taşımacılığı Nedir?

Proje Taşımacılığı: Büyük endüstriyel ekipmanların taşıma işlemine proje taşımacılığı denilir. Normal standart yüklemelerin dışında gabari dışı ve tonaj olarak genelde ağır yüklerin taşıma öncesi proje analizi, çalışma yöntemi oluşturma, planlama ve optimizasyon, güzergah, izin alma, gümrük işlemleri ve katılım, taşımacılık sigortası, depolama gibi süreçleri kapsar. Bir proje taşıması yapılmadan önce izlenecek adımları şöyle sıralayabiliriz:

Proje Taşımacılığının Planlanma Aşmaları

Proje taşımacılığı safhaları bu şekilde oluşmaktadır. Zorlu, gabari dışı ve ağır tonajlı yükleri güvenilir firmalara emanet etmelisiniz. İşin ehli olmayan bir firma ile proje taşımacılığı yaparsanız büyük maliyetler ve ekstra masraflar ödeyebilirsiniz.

Uluslararası Proje Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Yükleme öncesinde konu yükün fotoğrafları teklif alacağınız nakliye şirketine iletilir. Aynı zamanda yüklerin en x boy x yükseklik ve tonaj bilgilerini vermeniz gerekir. Bu bilgilere istinaden yukarıdaki belirttiğimiz proje taşımacılığı planlamasına uygun olarak taşımacılık maliyetini proje nakliye firması çıkarır. Fiyatta ve şartlarda anlaştığınız nakliyeci ile mutlaka taşıma sözleşmesi düzenlemeniz gerekir. Sözleşmeler ve gerekli evrak prosedürleri gerçekleştikten sonra fiziksel yükleme için araç veya konteyner fabrikaya gelir veya tarafınızca liman, havalimanı, tren istasyonuna yükü gönderirsiniz. Yüklemede kullanılacak ekipman planlamasına uygun şekilde gerekli ekipman tedarik edilmeli ve yükleme tarihinde yükleme yerinde olmalıdır. Araçlar veya taşıma türüne göre yükleme yapılan araç yurtdışına sevk edilir. Varış noktasında gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra araçlar yükü teslim eder.

Fx Nakliyat Lojistik hakkinda
FXNAK Lojistik

FXNAK Lojistik Uluslararası Profesyonel Nakliyat

Fx Nakliyat Lojistik Adres
İletişim Bilgileri

Adres : Odabaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı Mesude Ökten Apartmanı No: 32 Daire: 13, 31060 Antakya / Hatay / Türkiye

Gsm : +90 506 684 56 80

Telefon : +90 850 474 13 33

E-Mail : info[@]fxnak.com.tr

Fx Nakliyat Lojistik Sosyal Medya
Sosyal Medya

FXNak Lojistik sosyal medya hesaplarını takip edin, nakliye sektörü haberlerinden uzak kalmayın.

Fx Nakliyat Lojistik Facebook Fx Nakliyat Lojistik Instagram Fx Nakliyat Lojistik LinkedIn
Hızlı ara
Whatsapptan yaz